مصرف کنندگان ایالات متحده در جنگ تجاری به عنوان بزرگتر رشد رشد دیده می شود

مصرف کنندگان ایالات متحده در جنگ تجاری به عنوان بزرگتر رشد رشد دیده می شود

اخبار اقتصادی

تلکس ایران

© رویترز. مصرف کنندگان ایالات متحده در جنگ تجاری به عنوان بزرگتر رشد رشد دیده می شود© رویترز. مصرف کنندگان ایالات متحده در جنگ تجاری به عنوان بزرگتر رشد رشد دیده می شود

(بلومبرگ) – تصمیم رئیس جمهور دونالد ترامپ برای اعمال تعرفه ها برای 200 میلیارد دلار از واردات از چین، بخش بزرگی از اقتصاد ایالات متحده را به ضخامت جنگ تجاری تسری می دهد و تهدیدی برای تاثیر مستقیم بر رشد می کند.

تعرفه های 10 درصد اعلام شده در روز دوشنبه – که در 24 سپتامبر اجرا می شود و در ماه ژانویه به 25 درصد افزایش می دهد، بر روی اقلام روزمره شامل غذا، مبلمان و لباس تاثیر می گذارد و باعث می شود خرید مواد غذایی و هدایای تعطیلات به طور بالقوه ارزان تر شود. این امر گسترش تجارت را به طور مستقیم به عرصه هزینه های خانوار افزایش می دهد که حدود 70 درصد از اقتصاد ایالات متحده را تشکیل می دهد.

قبلا اعلام کرده است که 50 میلیارد دلار از واردات چینی و همچنین فلزات از اروپا و دیگر نقاط جهان، تولید کنندگان ایالات متحده را مجبور به پرداخت هزینه های بالاتر هزینه می کنند که آنها در حال تلاش برای انتقال به مشتریان هستند.

در حالی که داده ها نشان می دهد که تعرفه ها تا به حال تا به حال تاثیر مالی کمی بر اقتصاد 20 تریلیون دلار آمریکا داشته اند، آخرین اخطارها همچنین شامل واردات تولید بیشتر و افزایش خطر شرکت های بیمه ای در مورد سرمایه گذاری و استخدام هستند که همراه با مالیات های پایین تر ستون حمایت از مصرف خانگی در سال 2018.

گرگوری داکو، رئیس اقتصاد کلان ایالات متحده در اقتصاد آکسفورد در نیویورک، گفت: “هرچه بیشتر فهرست کالاهای هدفمند را گسترش دهید، کمتر می توانید شوک را از بین ببرید” و “بیشتر این تاثیر قابل توجه است.”

قیمت های بالاتر هزینه های خانوار را کاهش می دهد و اعتماد به نفس را افزایش می دهد و شرکت ها ممکن است با افزایش قیمت ها به منابع بیشتری دست پیدا کنند. در نتیجه، “کسب و کار ممکن است کمی بیشتر در مورد استخدام و اشتغال به طور کلی محتاط باشد، و در عوض ممکن است به مصرف کنندگان بازگردد.”

تعرفه هایی که قیمت ها را افزایش می دهند و مانع از رشد آنها می شود، می تواند کارکرد فدرال رزرو را نیز مختل کند؛ چرا که مقامات در مورد نحوه افزایش نرخ بهره پس از این ماه بحث می کنند. اقتصاددانان در گروه UBS Group می گویند حتی 10 درصد تعرفه اقتصاد را در سه ماهه چهارم کاهش خواهد داد به اندازه کافی برای جلوگیری از افزایش نرخ بهره بانکی در ماه دسامبر.

با توجه به انتقاد از چین، Daco معتقد است که تعرفه ها حدود 0.4 درصد از تولید ناخالص داخلی ایالات متحده در سال 2019، بیشتر از 0.1 درصد قبل از آخرین اعلامیه، و حتی با توجه به تعرفه ها به 25 درصد افزایش خواهد یافت.

برآورد رشد

در حالیکه Daco برآورده رشد 2.9 درصدی تولید ناخالص داخلی خود را در سال 2018 حفظ می کند، در حال حاضر انتظار می رود که کاهش سالیانه به 2.1 درصد در مقایسه با برآورد پیشین 2.3 درصد باشد.

آخرین حرکت تعرفه ای به این معنا است که خرده فروشان ایالات متحده در شمارش کالاهای ارزان تر از چین می توانند مجبور شوند قیمت ها را افزایش دهند و یا به سود خود برسند، بسته به توانایی آنها به سرعت به خرید از شرکت های آمریکایی یا یافتن منابع در کشورهای دیگر که آماده ارائه هستند در نرخ های رقابتی.

اقتصاددانان تا به حال رشد را به اندازه کافی قوی به مقاومت در برابر جنگ های تعرفه دیده اند. آخرین بررسی ماهانه بلومبرگ نشان می دهد که تولید ناخالص داخلی در سه ماهه ی سال جاری 3 درصد و در سه ماهه آخر سال 2.8 درصد رشد می کند و در نیمه اول سال 2019 به 2.5 درصد کاهش می یابد. در سه ماهه دوم، 4.2 درصد افزایش یافته است.

پیش بینی می شود که مصرف کنندگان مصرف، که 3.8 درصد در سه ماهه گذشته رشد داشته است، در ماه های ژوئیه-سپتامبر 2.9 درصد و در سه ماهه چهارم سال گذشته 2.5 درصد افزایش یابد.

مایکل فرولی، اقتصاددان ارشد اقتصاد ایالات متحده در JPMorgan Chase & Co (NYSE :)، گفت: اثرات ثانویه دوم از تعرفه ها یک “کارت وحشی” است از نظر “چه عدم قطعیت می تواند پتانسیل انجام دهد. “خطر وجود دارد که شما می توانید احساسات کسب و کار را ببینید، که بسیار خوشحال، کمی کمی محتاط تر. این امر به استخدام، سرمایه گذاری و احتمالا سرعت رشد اقتصادی بستگی دارد. ”

چشم انداز هزینههای خانوار پیش از روزهای دوشنبه پیشی گرفته است. به گفته یک گزارش دانشگاه میشیگان که در هفته گذشته منتشر شد، دیدگاه مصرف کنندگان نسبت به شرایط خرید خانه ها، وسایل نقلیه و کالاهای بلند مدت بهبود یافته، بیشتر از پیش بینی در ماه سپتامبر به بالاترین سطح شش ماه افزایش یافت.

در حالی که مردم از یک بازار کار قوی استفاده می کنند و درآمد و ثروت از طریق افزایش قیمت سهام و ارزش ملک پشتیبانی می شود، نگرانی در مورد تنش های تجاری بوجود می آید. گزارش میشیگان نگرانی های مربوط به تاثیر منفی تعرفه ها در اقتصاد ایالات متحده را به خود اختصاص داده است که تقریبا یک سوم کل مصرف کنندگان در سه ماه گذشته، بیش از یک در پنج در چهار ماهه قبل است.

اخبار داغ

اخبار ایران

خبر

اخبار

اخبار روز

اخبار جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.